Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAFFP2932B1ZR
Call 07942786565 79% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Form | Liquid |
| Packaging Size | 25 gram to 1 kg |
| Brand | P. M. Rathod |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Plastic Bottle |
View Complete details
| Packaging Size | 25 ml to 1 L |
| Brand | P. M. Rathod |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Bottle |
| Form | Liquid |
View Complete details
Product Brochure
| Brand | P. M. Rathod |
| Fragrance | Mogra |
| Packaging Type | Bottle |
| Form | Liquid |
| Packaging Size | 25 gram - 1 kg |
| Alcohol | Alcohol Free |
| Lasts For | 12 hr |
| Color | Transparent |
| Shelf Life | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Brand | P. M. Rathod |
| Form | Liquid |
| Packaging Size | 25 gram to 1 kg |
| Packaging Type | Bottle |
| Shelf Life | 1 Year |
View Complete details
| Fragrance Type | Jasmine |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | P. M. Rathod |
| Scent Type | Floral |
| Form | Liquid |
| Packaging Size | 25 gram to 1 kg |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Purity | 99% Pure |
| Country of Origin | Made in India |
| packaging | Botle |
Jasmine fragrance oil is a popular essential oil or aromatic compound that captures the sweet, exotic scent of jasmine flowers. It's commonly used in perfumes, candles, and skincare products because of its rich, floral, and slightly sweet aroma. Jasmine has been admired for centuries for its romantic and calming properties, often associated with relaxation and emotional balance.
View Complete details